Ing. Mufínek :D

- hl. admin, webmaster

ICQ: 375-669-633

Facebook: Petr Multán

Email: smazky-cs@email.cz

Skype: blackmastermulty

 

Jason

- redaktor

ICQ: nemá

Facebook: nemá

Email: parmen85@seznam.cz

Skype: spejbl1234

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Probíhá tak light úprava designu :-P

 
 

Vytvořte si vlastní server

Vytvořeno 23.07.2010 14:06:45 | Poslední změna 23.07.2010 14:09:23

Pokud si budete chtít vytvořit vlastní Counter-Strike 1.6 server, budete potřebovat vlastnit buď veřejnou IP adresu (pokud budete chtít vytvářet server přístupný z internetu, ne jen například pouze na uzavřené LAN síti) nebo program, který vás udělá viditelným v internetu - přidělí vám veřejnou IP adresu. Takovýto program je například Hamachi.

Po obdržení veřejné IP

Spustíte si program Dedicated server, který je součástí každé instalace Counter-Strike 1.6. Otevře se vám úvodní panel serveru, který vyplníte podle vašich požadavků.

  • Server name - název vašeho serveru
  • Map - mapa po spuštění serveru
  • Network - nastavte INTERNET
  • max.Players: maximální počet hráčů na serveru
  • UDP Port - port, na kterém poběží váš server, výchozí port je 27016
  • password - vstupní heslo na váš server
  • Rcon password - heslo pro ovládání serveru ze hry
  • Secure (Valve Anti-Cheat) - zapnutí anticheatové ochrany - funkční pouze u STEAM serverů

Po nastavení údajů klikněte na tlačítko Start server. Poté vám naběhne panel s administrací serveru, odkud server velice jednoduše ovládate.

Server přes Hamachi

Pro správné spuštění serveru musíte mít nainstalovaný program Hamachi. Po jeho spuštění vám naběhne základní panel. Pokud se automaticky nepřihlásíte nebo ještě nemáte vytvořený účet, klikněte pravým tlačítkem myší na ikonku Hamachi v systémové liště a zvolte Zapnout.

Po přihlášení budete mít dole v pravém rohu mít dvě ikonky. Nastavit Hamachi a Vytvořit nebo připojit k síti. Kliknete tedy na ikonu Vytvořit nebo připojit k síti a vyberete Vytvořit novou síť. Poté zadáte název sítě a heslo do sítě.

Po vytvoření stačí pouze spustit Counter-Strike server (návod výše) a sdělit ostatním hráčům údaje o vaší síti (název, heslo), aby váš server viděli a mohli se na něj připojit.